Aukční položka číslo: | 130 |
Autor: | Chadima Jiří (1923 - ----) |
Název díla: | Lodičky, 2015 |
Technika: | tempera na sololitu |
Rozměr: | 30x24 cm |
Značeno: | signováno vpředu, popsáno vzadu |
Odhadní cena: | 6000 Kč - 8000 Kč |
Vyvolávací cena: | 4500 Kč |
Informace o autorovi: | Studoval na Státní grafické škole v Praze a pak na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze. Působil mimo jiné v oboru užité a knižní grafiky a propagační tvorby. Od roku 1958 vystavuje svojí malířskou a grafickou tvorbu se skupinami výtvarníků Tvorba a Městská krajina v Hradci Králové. Od 1961 člen tvůrčí skupiny Radar. Zastoupen v mnoha světových sbírkách. |