Aukční položka číslo: | 173 |
Autor: | Stolař František (1933 - 2012) |
Název díla: | Bez názvu, 60. léta 20. století |
Technika: | kresba tuší |
Rozměr: | 34x33,5 cm |
Značeno: | signováno vpředu |
Odhadní cena: | 2500 Kč - 4000 Kč |
Vyvolávací cena: | 2000 Kč |
Informace o autorovi: | Malbě a kresbě se začal intenzivně věnovat v roce 1956. V roce 1962 se soukromě vzdělával u akad. malíře Miloše Maliny a Jindřicha Halekala. Zpočátku se zúčastňoval výstav neprofesionálních výtvarníků PRAHA a LETNÁ. První a na velmi dlouho poslední samostatnou výstavu uspořádal v Klubu školství a kultury (Savarin) v r. 1970. Tato výstava trvala pouze jediný den a byla na příkaz stranických orgánů ukončena. Tvorba F. Stolaře byla výrazně ovlivněna významnými uměleckými směry té doby - hnutím „Informel“ a pop-artem. Pop-artová tvorba Františka Stolaře je v českém výtvarném umění vskutku ojedinělá a výjimečná. |