Ležící žena, 1959 - Artmozaika.eu
/soubory/obrazky/topimg/230-aukce-banner.jpg
Aukční položka číslo: 4
Autor: Bacon Francis (1909 - 1992)
Název díla: Ležící žena, 1959
Technika: barevná litografie
Rozměr: 48,5x36,5 cm
Značeno: signováno v kameni
Adjustace: Stav: dobrý
V majetku: soukromá zahraniční sbírka
Odhadní cena: 32000 Kč - 45000 Kč
Vyvolávací cena: 26000 Kč
Informace o autorovi: Malíř. Britský figurativní malíř, narozený v Irsku, podstatnou část svého života pobýval v Londýně. Známějším se stal až po roce 1940, velký zájem o jeho dílo začal po jeho smrti. Náměty čerpal v mnoha případech z děl starých mistrů, fotografií včetně roentgenových snímků a filmů, jejichž motivy osobitým způsobem přetvářel. Pro jeho dílo jsou typické jednoduché, ale znetvořené figury uzavřené do trubkovitých nebo skleněných konstrukcí.