Aukční položka číslo: | 4 |
Autor: | Bacon Francis (1909 - 1992) |
Název díla: | Ležící žena, 1959 |
Technika: | barevná litografie |
Rozměr: | 48,5x36,5 cm |
Značeno: | signováno v kameni |
V majetku: | soukromá zahraniční sbírka |
Odhadní cena: | 32000 Kč - 45000 Kč |
Vyvolávací cena: | 26000 Kč |
Informace o autorovi: | Malíř. Britský figurativní malíř, narozený v Irsku, podstatnou část svého života pobýval v Londýně. Známějším se stal až po roce 1940, velký zájem o jeho dílo začal po jeho smrti. Náměty čerpal v mnoha případech z děl starých mistrů, fotografií včetně roentgenových snímků a filmů, jejichž motivy osobitým způsobem přetvářel. Pro jeho dílo jsou typické jednoduché, ale znetvořené figury uzavřené do trubkovitých nebo skleněných konstrukcí. |