Sobreteixims 3, 1973 - Artmozaika.eu
/soubory/obrazky/topimg/230-aukce-banner.jpg
Aukční položka číslo: 62
Autor: Miró Joan (1893 - 1983)
Název díla: Sobreteixims 3, 1973
Technika: originální barevná litografie, vydaná jako příloha art review Derri?re le Miroir (No. 203)
Rozměr: 38x56 cm
Značeno: soupis díla (Mourlot 891)
Adjustace: Stav: dobrý, jednou přeloženo
V majetku: soukromá zahraniční sbírka
Odhadní cena: 9000 Kč - 15000 Kč
Vyvolávací cena: 7000 Kč
Informace o autorovi: Španělský malíř, grafik, sochař a scénický výtvarník. Studoval na barcelonské akademii a na soukromé umělecké školy F. Galího. Působil ve Francii (od 1919 v Paříži) a USA. Zpočátku byl ovlivněn expresionismem, kubismem, fauvismem. Později osobitě pojal surrealismus, užívá abstraktních znaků, obrazy mají živou barevnost a rytmus Miró v moderním malířství zaujímá zprostředkující postavení mezi P. Picassem a S. Dalím. Kromě malby se Miró věnoval i divadelní výpravě a kolážím. Je jedním z nejvýznamnějších surrealistů.