Aukční položka číslo: | 62 |
Autor: | Miró Joan (1893 - 1983) |
Název díla: | Sobreteixims 3, 1973 |
Technika: | originální barevná litografie, vydaná jako příloha art review Derri?re le Miroir (No. 203) |
Rozměr: | 38x56 cm |
Značeno: | soupis díla (Mourlot 891) |
Adjustace: | Stav: dobrý, jednou přeloženo |
V majetku: | soukromá zahraniční sbírka |
Odhadní cena: | 9000 Kč - 15000 Kč |
Vyvolávací cena: | 7000 Kč |
Informace o autorovi: | Španělský malíř, grafik, sochař a scénický výtvarník. Studoval na barcelonské akademii a na soukromé umělecké školy F. Galího. Působil ve Francii (od 1919 v Paříži) a USA. Zpočátku byl ovlivněn expresionismem, kubismem, fauvismem. Později osobitě pojal surrealismus, užívá abstraktních znaků, obrazy mají živou barevnost a rytmus Miró v moderním malířství zaujímá zprostředkující postavení mezi P. Picassem a S. Dalím. Kromě malby se Miró věnoval i divadelní výpravě a kolážím. Je jedním z nejvýznamnějších surrealistů. |