Kubizující kompozice, 50. léta 20. století - Artmozaika.eu
/soubory/obrazky/topimg/230-aukce-banner.jpg
Aukční položka číslo: 97
Autor: Veržakovský Karel (1924 - 1963)
Název díla: Kubizující kompozice, 50. léta 20. století
Technika: olej na plechu
Rozměr: 61x50 cm
Značeno: signováno vpředu
Adjustace: Stav: dobrý
V majetku: soukromá sbírka v Praze
Odhadní cena: 20000 Kč - 35000 Kč
Vyvolávací cena: 17000 Kč
Informace o autorovi: Malíř, grafik a textilní návrhář ruského původu. Studoval Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru figurální malby u profesora Jakuba Obrovského. Vynikající moderní malíř druhé třetiny minulého století, věnoval se surrealisticky a abstraktně laděné malbě. Přátelil se s Andrejem Bělocvětovem. Jejich tvorba se po dlouhá léta vyvíjela společně, vzájemně se výrazně ovlivňovali. Jeho prostřednictvím se seznámil také v té době již slavným fotografem Josefem Sudkem, který po jeho smrti zdokumentoval jeho malířskou pozůstalost.