Biblický motiv - Artmozaika.eu
Aukční položka číslo: 160
Autor: Sadeler Aegidius (1570 - 1629)
Název díla: Biblický motiv
Technika: mědiryt
Rozměr: rozměr papíru: 285:180 mm
Značeno: signováno v desce
Adjustace: volný list, Stav: vprostřed přeloženo, podlepený okra
Odhadní cena: 3000 Kč - 6000 Kč
Vyvolávací cena: 1500 Kč
Informace o autorovi: Rytec a grafik. Aegidius Sadeler (někdy nazývaný též Egidius nebo česky Jiljí Sadeler) byl rytec a grafik rudolfinské doby. Narodil se pravděpodobně v roce 1570 v belgických Antverpách, zemřel v roce 1629 v Praze. Jednalo se o významného grafika. Vzdělával se v Antverpách, koncem 16. století se usadil v českých zemích a začal pracovat v Praze u císaře Rudolfa II. Jeho úloha ve světě rudolfinského umění byla v tom, že byl vynikajícím kreslířem a hlavně dokázal na jiných uměleckých dílech docílit křížové šrafury nejjemnějších fines včetně efektů šerosvitu. Všímal si hlavně děl Hanse von Aachena,J. Heintze nebo Bartholomea Sprangera. Nejvíc se proslavil vydáním Pohledu na Prahu z Petřína, který nakreslil Filipp van Bosche. Sadeler počátkem 17. století vydal také mapu Čech.