Aukční položka číslo: | 160 |
Autor: | Sadeler Aegidius (1570 - 1629) |
Název díla: | Biblický motiv |
Technika: | mědiryt |
Rozměr: | rozměr papíru: 285:180 mm |
Značeno: | signováno v desce |
Adjustace: | volný list, Stav: vprostřed přeloženo, podlepený okra |
Odhadní cena: | 3000 Kč - 6000 Kč |
Vyvolávací cena: | 1500 Kč |
Informace o autorovi: | Rytec a grafik. Aegidius Sadeler (někdy nazývaný též Egidius nebo česky Jiljí Sadeler) byl rytec a grafik rudolfinské doby. Narodil se pravděpodobně v roce 1570 v belgických Antverpách, zemřel v roce 1629 v Praze. Jednalo se o významného grafika. Vzdělával se v Antverpách, koncem 16. století se usadil v českých zemích a začal pracovat v Praze u císaře Rudolfa II. Jeho úloha ve světě rudolfinského umění byla v tom, že byl vynikajícím kreslířem a hlavně dokázal na jiných uměleckých dílech docílit křížové šrafury nejjemnějších fines včetně efektů šerosvitu. Všímal si hlavně děl Hanse von Aachena,J. Heintze nebo Bartholomea Sprangera. Nejvíc se proslavil vydáním Pohledu na Prahu z Petřína, který nakreslil Filipp van Bosche. Sadeler počátkem 17. století vydal také mapu Čech. |