Aukční položka číslo: | 110 |
Autor: | Frinta Emanuel (1896 - 1970) |
Název díla: | Ženský akt, 1929 |
Technika: | kresba tužkou |
Rozměr: | výřez pasparty: 21,5x15 cm |
Značeno: | signováno vpředu vpravo dole, sběratelské razítko sochaře Jašky vlevo dole |
Odhadní cena: | 3000 Kč - 4000 Kč |
Vyvolávací cena: | 1500 Kč |
Informace o autorovi: | Vystudoval gymnázium ve Vysokém Mýtě a poté (1917-1923) studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Vratislava Nechleby, Jakuba Obrovského a Maxe Švabinského. Byl členem Umělecké besedy. V roce 1924 pro názorové neshody spolu s dalšími výtvarníky (Karel Holan, Miloslav Holý, Pravoslav Kotík, Karel Kotrba, Oldřich Kerhart, Marie Schnabelová) z Umělecké besedy odešel. V roce 1936 založil soukromou školu kreslení v paláci Louvre v Praze na Národní třídě. |