Aukční položka číslo: | 121 |
Autor: | Veržakovský Karel (1924 - 1963) |
Název díla: | Bez názvu, 60. léta 20. století |
Technika: | kombinovaná technika na desce |
Rozměr: | 48x88 cm |
Značeno: | signováno vpravo dole |
Odhadní cena: | 20000 Kč - 25000 Kč |
Vyvolávací cena: | 12000 Kč |
Informace o autorovi: | Malíř, grafik a textilní návrhář ruského původu. Studoval Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru figurální malby u profesora Jakuba Obrovského. Vynikající moderní malíř druhé třetiny minulého století, věnoval se surrealisticky a abstraktně laděné malbě. Přátelil se s Andrejem Bělocvětovem. Jejich tvorba se po dlouhá léta vyvíjela společně, vzájemně se výrazně ovlivňovali. Jeho prostřednictvím se seznámil také v té době již slavným fotografem Josefem Sudkem, který po jeho smrti zdokumentoval jeho malířskou pozůstalost. |