Aukční položka číslo: | 153 |
Autor: | Němec Tomáš (1986 - ----) |
Název díla: | Autoportrét, 2017 |
Technika: | olej na plátně |
Rozměr: | 110x100 cm |
Značeno: | signováno vzadu |
Odhadní cena: | 75000 Kč - 90000 Kč |
Vyvolávací cena: | 68000 Kč |
Informace o autorovi: | Tomáš Němec je absolventem Akademie Výtvarných umění v Praze, ateliéru Michaela Rittsteina. Němcovo dílo se vyznačuje charakteristickým malířským gestem. V jeho obrazech se vyjadřuje touha zmocnit se výhradně toho, k čemu máme silný, téměř osudový vztah. Malíř se volně inspiruje popisovanou bezprostřední realitou, zároveň fotografií nebo i vlastní imaginací. Obrazy Tomáše Němce se přirozeným způsobem prolínají s jeho osobní historií a bez korektur vyprávějí autentický příběh. |