Aukční položka číslo: | 104 |
Autor: | Pittermann Josef (1894 - 1918) |
Název díla: | Krajina, 1914 |
Technika: | olej na desce |
Rozměr: | 50x53 cm |
Značeno: | signováno vpředu vpravo dole |
Odhadní cena: | 15000 Kč - 20000 Kč |
Vyvolávací cena: | 12000 Kč |
Informace o autorovi: | Malíř. Od r. 1914 studoval Akademii výtvarných umění v Praze, byl žákem Hynaise a Preislera. Aby si na studia přivydělal, působil jako učitel v Hartvíkovicích. Ve velmi mladém věku podlehl španělské chřipce, zemřel 3. listopadu 1918 v Hartvíkovicích. Pittermann byl zejména figuralistou, věnoval se ale také krajinářství, maloval olejem a akvarelem. V Hartvíkovicích vznikla řada podobizen místních občanů, některé maloval v horáckých krojích. |